Henryk Sawka

o-artyscie-1

Znakomity polski rysownik i satyryk

Debiutował w tygodniku „itd.”, rysował we Wprost, Polityce, obecnie współpracuje z Newsweekiem. Laureat najbardziej prestiżowych nagród: „Złotej Szpilki” i „Złotego Medalu Satyrykonu”. W 2020 roku ustanowił Rekord Polski w rysowaniu rysunków na czas, wykonując ich 61 w godzinę. Laureat pierwszej edycji Nagrody Artystycznej i Ambasador Szczecina.

Wnikliwy obserwator sceny politycznej i obyczajów Polaków

Przywiązuje dużą wagę do tekstu twierdząc, że rysunek bywa pre-tekstem do dymka. Rysując korzysta z technik tradycyjnych oraz nowoczesnych narzędzi multimedialnych.

Miłośnik tenisa i jeździectwa – Mistrz Polski Artystów w Ujeżdżeniu. Wielokrotny juror przeglądów kabaretowych i konkursów satyrycznych. Założyciel zespołu „Sawka Klezmer Band”. Autor tekstów satyrycznych i parodii, felietonów radiowych „Panie Sawka weź Pan to narysuj”, filmów rysunkowych „Po szkle… malowane”, „#paniesawka”, „Blok rysunkowy”, „Tydzień z głowy” czy „Cooltura w czasie zarazy”. Komentator „Szkła kontaktowego” w TVN24. Fan: koni huculskich oraz westernowych rasy Quarter Horse; Woody`ego Allena i Quentina Tarantino.

Jego oryginalne prace można zobaczyć w autorskiej galerii w Szczecinie, na stronie sawka.pl, „Szkle kontaktowym” w TVN24, programie „Tydzień z głowy” na polsatboxgo.pl oraz oczywiście na łamach Newsweeka.

Management

Tel: +48 91 48 688 49
management@sawka.pl

al. Wojska Polskiego 40/u3, Szczecin, Polska
Czynna od wtorku do czwartku: od 14.00 do 16.00

Zespół

 • tomasz-cwiek

  Tomasz Ćwiek

  Manager

 • ewelina-kowalczyk

  Ewelina Kowalczyk

  Specjalistka ds. kluczowych klientów

 • katarzyna-suska

  Katarzyna Suska

  Obsługa sklepu internetowego

 • piotr-sawinski

  Piotr Sawiński

  Specjalista www

 • tobiasz-madejski

  Tobiasz Madejski

  Copywriter

Aktualizuje…
 • Brak produktów w koszyku.